Laminowanie wlosow- na czym polega?

Laminowanie wlosow- na czym polega?

Pielegnacja wlosow: Laminowanie wlosow- na czym polega?

Sporo kobiet marzy o lśniących, idealnie prostych włosach. Regularne stosowanie prostownicy do włosów jest nie tylko męczące i czasochłonne ale także niekorzystnie wpływa na ogólny stan naszej fryzury. Wysoka temperatura nie tylko wysusza włosy, sprawiając, że zaczynają się puszyć ale także może doprowadzić do spalenia końcówek. Jeśli zatem chcemy cieszyć się idealnie prostymi, wygładzonymi włosami, równocześnie nie musząc ich prostować przed każdym wyjściem, warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu laminowania włosów.

Na czym to polega? Zabieg ten polega na pokryciu włosów specjalną substancją ochronną, która sprawia, że włosy stają się odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Laminowanie włosów gwarantuje także wrażenie lśniących włosów, które są miękkie w dotyku i dużo prostsze w rozczesywaniu. Zabieg ten, poza zapewnieniem ochrony włosom, dodatkowo je odżywia i nawilża, dzięki czemu stają się zdrowsze i mocniejsze. Miłośniczki domowych kosmetyków znalazły alternatywę dla zabiegu przeprowadzanego w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

W zaciszu domowym również można Kurkuma (Turmeric) – 720mg/240kaps przeprowadzić zabieg laminowania włosów, wykorzystując w tym celu żelatynę spożywczą! Aby samodzielnie ochronić włosy przed uszkodzeniami, wystarczy przygotować mieszankę składającą się z jednej łyżki żelatyny spożywczej oraz dwóch- trzech łyżek gorącej wody. Po rozpuszczeniu żelatyny, do mieszkanki dodajemy łyżkę maski lub odżywki do włosów.

Całość nanosimy na całą długość fryzury, następnie owijamy folią spożywczą i ręcznikiem, by mieszanka wniknęła głęboko w strukturę włosa. Po upływie 45 minut, zmywamy przygotowaną mieszankę. Po takim zabiegu włosy powinny być gładsze i odporne na uszkodzenia. Warto jednak pamiętać, że domowy zabieg nie zastąpi profesjonalnie wykonanego laminowania w salonie fryzjerskim.

napisane przez: