Jak dobrac fryzure do ksztaltu twarzy?

Fryzury: Jak dobrac fryzure do ksztaltu twarzy?

Fryzura stanowi idealne dopełnienie każdej stylizacji, nadaje nam charakteru i uroku, dlatego też należy odpowiednio ją dobrać. Nie wystarczy, by fryzura nam się wyłącznie podobała, sposób obcięcia włosów, kształt i kolor musi być idealnie skomponowany z kształtem naszej twarzy czy typem urody. Jak zatem dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Zazwyczaj w salonach fryzjerskich można liczyć na profesjonalną poradę oraz ocenę, jaki typ fryzury jest odpowiedni właśnie dla nas. Jeśli jednak chcemy wcześniej wybrać pewien rodzaj fryzury, powinniśmy się kierować kilkoma kryteriami. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, by fryzura nie poszerzała nam optycznie twarzy. Jeśli zatem mamy okrągłą twarz, krótkie fryzury czy zaokrąglone grzywki nie będą dobrym rozwiązaniem, podobnie jak postrzępione włosy.

Tego typu fryzury dodają nie tylko objętości włosom ale także twarzy. Jeśli masz wysokie czoło śmiało możesz zdecydować się na fryzurę z grzywką. Staraj się natomiast unikać przedziałku na środku głowy- to dodatkowo wysmukli twarz, sprawiając wrażenie bardziej pociągłej. Masz trójkątną twarz? Krótkie fryzury są idealne dla Ciebie! Możesz także śmiało pokusić się o delikatne fale lub kobiece loki. Staraj się natomiast unikać odkrytego czoła czy bardzo wysokich upięć, które dodatkowo wydłużą brodę. Panie mające kwadratową twarz zdecydowanie najlepiej będą wyglądały we włosach półdługich lub długich z przedziałkiem z boku i strzyżeniem cieniowanym. Dzięki temu rysy twarzy nie będą tak ostre, a co za tym idzie, twarz będzie wyglądała na bardziej smukłą.

Posiadaczki twarzy prostokątnych, podobnie jak w przypadku pań z kwadratowym typem twarzy, powinny zdecydować się na fryzurę półdługą lub długą. Mile widziane są także duże loki oraz grzywka lekko spadająca na twarz.

napisane przez: