Maski na wlosy

Maski na wlosy

Pielegnacja wlosow: Maski na wlosy

Odpowiednia pielęgnacja to klucz to pięknej fryzury. Aby wzmocnić włosy, zapewnić im zdrowy blask i uchronić hotel konferencyjny warszawa przed uszkodzeniami, poza stosowaniem szamponu i odżywki, warto także regularnie stosować specjalne maski na włosy.aby dowiedzieć się więcej kliknij tu. Czym się kierować przy ich wyborze? Przede wszystkim należy wybrać produkt przeznaczony bezpośrednio do naszego rodzaju włosów. To bardzo ważne, gdyż skład masek dostosowany jest bezpośrednio do problemu, z jakim borykają się posiadaczki konkretnego typu włosów. W drogeriach dostępne są maski mające na celu odżywić i nawilżyć włosy, chronić kolor po farbowaniu, regenerować, stymulować do szybszego rośnięcia czy wzmacniać. Maski są nie tylko świetnym sposobem na dodatkowe nawilżenie włosów ale także na ich regenerację. To ważne zwłaszcza w przypadku kobiet, które regularnie poddają swe włosy stylizacjom przy pomocy wysokich temperatur.

Prostowanie, kręcenie czy nawet suszenie naruszają strukturę włosa, sprawiając, ze fryzura staje się podatna na uszkodzenia i puszenie się. Maski należy stosować raz- maksymalnie dwa razy w tygodniu. Częstsze stosowanie tego typu kosmetyku nie tylko nie poprawi dodatkowo kondycji włosów ale znacznie je obciąży. Kolejnym ważnym aspektem podczas wyboru maski do włosów jest skład kosmetyku. Wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów zawiera silikon. Jest on rzecz jasna skuteczny, zwłaszcza w walce z puszącymi się i elektryzującymi włosami, jednak obciąża on fryzurę, sprawiając, że po dłuższym stosowaniu kosmetyku z tego rodzaju dodatkiem, włosy tracą blask, a ich kondycja ulega pogorszeniu.

Starajmy się zatem wybierać kosmetyki na bazie naturalnych składników, takich jak olej makadamia, kokosowy czy arganowy.

napisane przez: